whatsapp

Emsculpt

Kas Yaparken Yağ Yakan Gerçek Bir Yenilik Emsculpt Teknolojisi

Emsculpt teknolojisi ortaya çıkana kadar metabolizmayı hızlandıran ya da vücudun ihtiyacı olan enerji yakma işine kimse odaklanmamıştı.

Bugüne kadar üretilmiş ve geliştirilmiş tüm teknolojiler bölgesel incelme ve vücut şekillendirmeye yönelikti. Bu teknolojiler cildin sıkılaşmasını ve yağların atılması gibi işlere yardımcı oluyordu.

Artık emsculpt sayesinde vücut şekillendirme için sadece yağa değil kasa da odaklanabiliyoruz.

Nasıl mı?

Emsculpt Uygulaması Nedir? Nasıl Çalışmaktadır?

Yüksek yoğunluklu ve odaklanmış elektro manyetik alan teknolojisi fizik tedavide uzun yıllardır kullanılıyor. Emsculpt teknolojisi ise uygulamayı estetiğe uyarlanmış hali olarak karşımıza yeni geldi ve bildiğiniz tüm vücut şekillendirme uygulamalarından farklı olarak çalışmaktadır.

Çünkü önce kası çalıştırıyor ve sonrasında vücudun ihtiyacını karşılaması için enerji açığı yaratıyor. Vücut kısa sürede enerjiyi uygulama yapılan alandaki yağları yakarak sağlıyor.

Yani aynı anda hem kaslarınız çalışıyor hem de yağ yakıyorsunuz. Aynı spor salonunda idman yaptığınız gibi tamamen organik tamamen doğal. Sizin yerinize kaslarınızı teknoloji çalıştırıyor ve vücudunuz yağ yakıyor.

Emsculpt Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Emsculpt teknolojisi karın, popo, iç bacak ve kollar için uygulanabilir. Karın bölgesinde özellikle çoklu doğum ya da kilolu doğum geçirmiş kişilerde orta karın kası açılmasından kaynaklı bölgenin toparlanmasına yardımcı olur.

Erkeklerde ise alt karında genelde kalıplaşmış olan yağlanmanın azaltılması ve bu alandaki kasların artması sağlanır. Anatomik olarak karın bölgesinde artan kas grubu ise ileride yağlanmanın da önüne geçmiş olur.

Bir diğer önemli problem ise kol sarkması ve kolların sallanmasıdır. Bu bölgelerde yağ azaltıcı birçok uygulama mevcut ancak alt yapıda kas olmadığı sürece bu bölge sallanmaya ve sarkmaya devam eder.

Emsculpt teknolojisi sayesinde triseps kaslarının kuvvetlendirilmesi ve kol sallanmasının ve sarkmasının önlenmesi mümkündür. Yine kadınların çoğunda bu bölge için özel bir spor gerektiğinden dolayı iç bacak kısmında yağlanma ve sarkma mevcuttur.

İlginizi Çekebilir  Roll Slimmer

Emsculpt bu bölge içinde yine size kas yapmanıza ve yağ yakmanıza yardımcı olur. Squat bilinen en iyi popo şekillendirme ve dikleştirme idmanı iken dez avantajları arasında bel bölgesine binen yük, kalınlaşan bacaklar ve eklem ağrıları bulunmaktadır.

Emsculpt teknolojisi ise popo bölgesinde squat ile bile çalıştıramayacağınız 3 kas grubunun hepsinde çalışma sağlıyor ve daha dik, daha şekilli ve daha kalkık bir popoya sahip olmanızı sağlıyor.

Emsculpt Uygulaması Ağrılı Mı?

Emsculpt uygulaması son derece konforlu bir uygulama olup uygulama esnasında ve sonrasında ağrı veya acı kesinlikle hissedilmiyor. Normal kas kasılmasından farklı supramaximal kasılmalar gerçekleştiği için laktik asit oluşmuyor yani uygulama sonrası kas ağrısı çekilmiyor.

Emsculpt Kaç Seans Uygulanıyor?

Haftada 2 seans olmak üzere toplamda 4 seanslık bir uygulama protokolü bulunuyor. Yani 2 haftalık bir uygulama prosedürü diyebiliriz. Devamında ise istenilen her bölge belirli aralıklar ile çalıştırılarak iyilik hali arttırılabiliyor.

Örneğin her gün düzenli yürüyüş yapan bir kişi yoğun karın kası egzersizi için Emsculpttan düzenli faydalanabiliyor.

Ya da squat gibi bir hareketi herhangi bir sebeple yapamayan kişiler popo kaslarını güçlendirmek ve popo dikleştirmek için belirli aralıklar ile uygulamadan faydalanabiliyor. Vücudun hangi bölgesindeki kas kuvvetlendirilmek istenirse o bölgede belirli aralıklar ile uygulamalar planlanabiliyor.

 Emsculpt Uygulamasından Nasıl Bir Sonuç Beklemeliyim?

Her insanın günlük rutini ve alışkanlıkları farklıdır ve bu alışkanlıkların etkilerini vücudumuzda taşırız. Sonuçlar kişilerin kas yoğunluklarına ve spor geçmişine göre kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Hayatının hiçbir döneminde spor yapmamış bir kişi için Emsculpt çok iyi bir başlangıç iken, geçmişinde ya da günlük rutininde spor olan bir kişinin kas yoğunluğu fazla olduğundan kasların görünürlüğü daha çabuk ortaya çıkmaktadır.

Emsculpt Uygulamasının Yan Etkisi Var Mı?

30’ dan fazla klinik çalışma ile 56 farklı ülkede kullanılan Emsculpt uygulamasının ayrıca Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından kas geliştirme ve yağ azaltma onayları bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir  BTL Exilis Elite

Bu onaylara sahip tek teknoloji olma özelliğine de sahiptir ve henüz klinik çalışmalar ile kanıtlamış bir muadili bulunmamaktadır.

2018 yılından günümüze kadar 1 milyondan fazla uygulama yapılmış ve karşılaşılmış kısa ya da uzun vadeli yan etki olmamıştır.

Emsculpt Fiyatları 2024

Emsculpt fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.